| Morphie a întrebat:

Vreau sa cer ajutorul vostru. Recent mi-am achizitionat un laptop Toshiba si vreau sa ma conectez la internet prin wireless, la pc. Adica vreau sa fac o retea intre pc si laptop, dar fara router. Ce setari trebuie sa fac la pc ca sa imi vada reteaua laptopul?

4 răspunsuri:
| GutuvanMorgan a răspuns:

Cumperi o placa de retea wireless si-o instalezi in PC, si faci conectare ad-hoc, vezi network in control panel, setezi o parola, opt de 0 de exemplu. Foarte important ca si pe laptop si pe PC, sa ai acelasi sistem de operare, win 7 sau XP, nu merge daca ai diferite.

| Morphie explică (pentru GutuvanMorgan):

Am placa de retea, si windows XP pe amandoua, doar ca daca dau search de pe laptop, nu vede retelele

| GutuvanMorgan a răspuns (pentru Morphie):

Foarte important sa fiti in acelasi WORKGROUP