| Dorten a întrebat:

Bună TPU, vreau să cumpăr o casca wireless de pe EMAG, care are prețul de 600 lei. M-am gândit să îl cumpăr în rate, raiifeisen - EMAG (fiindcă astea sunt fără dobânda). Cum trebuie să procedez? Pot avea încredere în chestiile astea? Sau mai bine îl cumpăr deodată?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna ca tu ai un card de debit.
Ai nevoie de un card de credit special ca sa faci cumparaturile in rate. Ai toate detaliile pe site la eMAG si raiffeisen

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai bani de aruncat. Gasesti mult mai ieftine si la fel de bune. Nu tii la bani, asta daca sunt ai tai.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu as da 600 lei pe asa ceva, sunt bani aruncati

| Dorten explică (pentru CristiDinBucuresti):

Unii ar da, uni nu, mi-e îmi trebuie ca nu de fiecare data să-mi dau jos căștile, dacă trebuie sa ma mișc din scaun. Încă și eu ma gândesc pe partea de a nu le cumpăra. Însă am nevoie de el.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dorten):

Cauta alt model mai ieftin chiar nu merită 600 lei niste casti care daca se strica le arunci.

| Dorten explică (pentru CristiDinBucuresti):

Este o cască Logitech, nu cred ca ar fi problema cu el, marca bună, și după reviewuri este super bun.

https://www.emag.ro/......DG34N7BBM/

| Dorten explică (pentru CristiDinBucuresti):

Și dacă tot ești pe partea asta, îți cer un pic ajutorul. Sincer as cumpăra ceva mai ieftin, numai să știu că casca respectiva funcționează. Până acum nu am găsit nimic mai ieftin. Dacă cumva ști un produs, te rog să-mi spui, fiindcă da, este scump 600, a-și putea cumpăra 6 perechi, dar vreau ceva bun.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dorten):

Il poti cumpara mai ieftin resigilat

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dorten):

429 lei acelasi model de cască dar resigilat adica produs cu mici zgîrieturi fine care nu se observa, ai putea sa il i ei de la eMAG resigilat cu 429 lei, mai ieftin de atit nu il gasesti.

| Dorten explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da într-adevăr, ai dreptate, dar alea nu au ceva problema? Și din cauza asta sunt returnate? Sau chiar persoana care le deținea, a făcut ceva cu el. Am șansele astea sau sunt produse desfăcute pentru 5-10 minute și puse la loc?

| Dorten explică (pentru CristiDinBucuresti):

Știu! De asta sunt conștient, și nici nu ma aștept sa găsesc modelul asta la 100 de lei, însă mă repet, dacă cumva ști o alta casca bună cât de cât, aștept recomandarea. Dar îți mulțumesc ajutorul si sfaturile.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dorten):

Nu stiu, o zi frumoasa

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai card de cumparaturi de la raiffeisen?

| Dorten explică (pentru suntserios):

Am un card raiffeisen pe care primesc salariul, nu știu dacă e același cu cardul de cumpărături. Pot cumpăra cu el, pot plăti etc.

| Dorten explică (pentru suntserios):

În regula mulțumesc de ajutor

| suntserios a răspuns (pentru Dorten):

Inseamna ca tu ai un card de debit.
Ai nevoie de un card de credit special ca sa faci cumparaturile in rate. Ai toate detaliile pe site la eMAG si raiffeisen

| Frank51 a răspuns:

Scrie mai exact in contractul de credit daca este sau nu dobanda. Vezi ca la altex sau flanco se poate cumpara in rate cu card de debit(adica asta obisnuit pe care tinem banii).

| Cksihja a răspuns:

Ce vrei să te lauzi că ești bogat dar nu ai bani, ia-ți niște căști ieftine care merg că în ziua de azi toți săracii au lucruri scumpe și datorii la bancă pe viață.