| anonimulanonimus a întrebat:

Buna, TPU! Vreau sa imi cumpar un laptop si sa il folosesc pentru programe Adobe: Animate, Photoshop, Premiere, ilustrator, after efects si pentru programare! Imi poate spune cineva o firma buna pentru astfel de cerinte?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cam putin "cerintele". Indiferent de firma utilizata, daca specificatiile laptopului nu te-ajuta, poti cumpara si "Lamborghini". Ce buget ai? Te intereseaza sa fie ok si pe gaming, sau doar pentru programare/editare?

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru prelucrari de filme /animatii este mai indicat un calculator personal (PC).
Restul programelor si programarea se poate face pe orice (laptop sau calculator).

| PainTech a răspuns:

Cumperi firma sau laptopul?

Fiecare producator are unele dispozitive mai bune si unele mai slabe. Firma nu e suficienta in alegerea unui laptop.