| alextheunstoppable a întrebat:

vreau sa ma ajutati cu niste indrumari,instructiuni, astazi s-a jucat soramea cu telefonul, am un SGS plus I9001 si a gresit de multe ori modelul de deblocare, si imi cere gmail si parola sa il deblochez, pe care nu le mai stiu, va rog din suflet ajutati-ma cum sa il pun in recovery mode, nu stiu...am vazut ceva pe net.dar nu m.-au ajutat.va multumesc dau funda...

Răspuns Câştigător
| TommyLynn a răspuns:

Cum a spus @srsdani:
Metoda asta iti va sterge contactele, mesajele, tot ce ai in telefon, exceptand ce ai pe cardul SD si pe cartela SIM(pe care e bine sa le scoti)

1.Il inchizi
2. Apesi: HOME+POWER (mijloc+ala lateral dreapta)
3. Tii apasat
4. Ai intrat in android recovery mode
5. Cauti acolo FACTORY DATA RESET / WIPE DATA sau cv asa
6. Dai acolo (se navigheaza cu tastele de volum si cu home button)
7. Iti apare o lista cu "n" de no si un da.
8. Dai la da
9. Telefonul se va reboota de 2 ori. Nu te speria daca sta prea mult cu Samsung pe ecran. Se instaleaza sistemul de operare.

| alextheunstoppable explică (pentru TommyLynn):

Uite va multumesc amindurora...trebiue sa ma tin de promisiune si va trebui sa dau funawinking
a funcionat perfect

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Inchide telefonul. Scaote cartela sim, si cardul de memorie daca ai. Apasa in acleasi timp pe volum+ si power. Pe ecran o sa apara Samsung. Cand apare Samsung, iei degetul de pe power si tii apasat doar pe volum+. O sa intre in recovery, dai wipe data/facory reset sau ceva de gen(de obicei gasesti wipe), si reboot. atat.