| tomcatrafa a întrebat:

Buna TPU vreau sa-mi cumpar o placa video,dar nu stiu exact care este compatibila pentru pc, am placa de baza foxconn 662 7mb

6 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

Orice placa video care este PCi-express fie el 1.0/2.0/2.1/3.0 este compatibila.
Ce sursa ai (producatorul ma intereseaza cel mai mult, dar si nr de W)
Ce procesor ai? denumirea intreaga

| tomcatrafa explică (pentru vidii):

Sursa: delux 230 volti procesor Intel pentium dual cpu E2140 1,60 ghz.

| vidii a răspuns (pentru tomcatrafa):

Schimba urgent sursa aia, nu as pune o placa video noua..delux-ul este lipsit de protectii, eficienta, si are electronica slaba...sa nu mai vorbim de amperaje
Un minim ar fi acest zalman
http://www.pcgarage.ro/surse/zalman/zm400-lx-400w/
Ce buget ai pentru placa video?

| tomcatrafa explică (pentru vidii):

Http://www.emag.ro/......DZXSZMBBM/ placa asta e buna daca schimb sursa

| CPAElites a răspuns (pentru tomcatrafa):

Nu e buna de nimic! baa...Nu duce nici gta 4!
Zi dracu cati bani ai :@ sa-ti recomand o placa buna si o sursa!

| vidii a răspuns (pentru tomcatrafa):

Placa aia e foarte slaba, nici gta sa pe high nu merge fluent