| asasaaaaaaaaaa a întrebat:

vreau sa-mi fac un update la pc, bine nu eu ca daca l-as desface si asa ar ramane.

am un procesor pentium r dual core cpu e5300 @ 2. 60GHz 2.60GHz

2gb ram

sistem type: 64-bit operating system.

nu ma pricep de loc, am calculatorul de un an dar niciodata n-am intales chestiile astea.

cum am spus vreau sa-mi fac un update ca sa-mi mearga jocurile mai bine, ca-i vacanta si chiar ma plictisesc. vreau sa bag 4gb ram dar am intales ca-i mai complicat de atat. Imi recomandati ceva placa? sau sa ma lamuriti si pe mine va rog!

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Pentru jocuri e bine sa fie memorie mai multa si placa video mai performanta. Daca e cu e5300, sunt sanse mari sa fie cu memorie ddr2 care nu se prea gaseste la valori mari, depinde si de placa de baza cate locuri are ca sa se poata pune mai multa memorie.

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Daca nu te pricepi cheama pe cineva care se pricepe, ai o placa de baza destul de veche si procesor la fel, nici nu stiu ce placa video ai dar nu cred ca e minunata.
Recomandarea mea e sa il vinzi si sa chemi pe cineva sa iti faca un pc din bucati (nu sa il ei gata facut) si incet incet il faci bun.