| Mario200311 a întrebat:

Vreau sa stiu ce părere aveți despre procesorul AMD A10 7800 cu un gtx 1060 de 6GB.Pentru că eu am acest procesor și vreau să îmi cumpăr o placa video noua 1060. Îmi merge lol-u 200 fps+ și GTA cu toate pe high decent adică să nu am lag since noile jocuri apărute. Mulțumesc funda

Răspuns Câştigător
| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Acest procesor este de performanta medie, ce aduce un plus jocurilor!

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

A10 7800 + 1060 = bottleneck cat CHINA!
Pune mana si upgradeaza platforma dupa posibilitati cumpara un fx 8300 pe am3+ sau un Intel i3 pe kaby lake daca vrei sa scoti maximul de performante din acel 1060.

| CPAElites a răspuns:

Salut
M-am uitat peste intrebarile tale si am vazut ca ai un sistem brand Acer.
Din pacate procesorul o sa faca bottleneck placii video, iar sursa nu va face fata.
De ce nu ai cumparat un PC pe componente? Cu ~2500 lei iti cumparai un I5 4460 + 16GB RAM..si iti mai ramaneau si bani.
Acum mai dai si ~1000 lei pe placa video, cu 3500 probabil iti ajungeau de i5 4460 + GTX 970 dar...tu ai ales o petarda de pc.

| AndreiM77 a răspuns:

Combinatia este destul de ok, relativ, o sa faca bottleneck in unele jocuri, dar nu o sa fie exagerat.

| Mario200311 explică:

Ce inseamna bottleneck?