| RuTaCaTe a întrebat:

Vreau sa stiu daca pe Xbox One se poate conecta un kit tastatura+mouse. Citisem ceva pe internet cum ca doar toastatura se poate conecta, dar o putem folosi doar pentru navigare, nicidecum pentru jocuri. Sau cum ca ar exista un adaptor care costa 150$ laughing! Voi ce stiti? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Momentan cu adaptorul de 150$ si cu un update de firmware poti conecta mouse si tastatura si sa le folosesti ca pentru pc, joi insa Microsoft a anuntat ca lucreaza la integrarea Mouse-ului si a Tastaturii la X-Box One iar acest lucru va fi posibil in viitor. Nu au specificat o data sau un an, doar ca in viitor. Pana atunci cu adaptorul de 150$.

1 răspuns:
| RuTaCaTe explică:

Sper sa faca ceva in privinta asta! Ar fi super