| Adrian_Adi_1995_yPVt a întrebat:

vreau sa stiu de ce cand pornesc calculatorul sta aprin becul verde de la unitate si de ce imi intra monitorul automat in power saving mode? Ce problema are ca am dus unitatea la service si mi-a luat 20 de lei si tot nu merge?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

„Becul verde" poate să însemne ț-șpe mii de chestii diferite. Poate fi LED de Power on, și atunci e perfect normal să stea aprins, sau de acces la disc, și atunci ar trebui să licăre (clipească), nu să stea aprins constant.
Iar monitorul e normal să se stingă dacă nu pornește calculatorul să-i ofere semnal video.
Du-l la un service care să-l și repare, nu doar să încaseze taxa pe prostie.

| Adrian_Adi_1995_yPVt explică (pentru mihai69):

Ok stiu ca becul verde de la unitate nu statea aprins doar cliparea mai astept raspunsuri poate nu ii o problema asa grava si il mai tin asa pana luni