| Kolasin a întrebat:

Vreau sa stiu de unde pot face rost de niste placute ram pentru laptopul meu(nu stiu care ar fi compatibile cu el).

Am un laptop HP compaq 6730b cu 2 gb ram si as dori mai mult.

Răspuns Câştigător
| Kolasin explică:

Uite anunturi pe olx..Iti recomand sa cumperi second hand ram-ul, nu merita sa cumperi una noua pentru ca valoreaza cam ~40% din valoarea laptopului.
http://www.olx.ro/pitesti/q-ram-ddr2-laptop/

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la un service, baietii iti spun imediat ce memorie poti folosi, cat poti sa instalezi si cat te costa.
Mai mult, ti-l si monteaza pe loc, aproape gratis.

| CPAElites a răspuns:

Am acelasi laptop =)
Sunt de tip ddr2, gasesti pe olx o gramada costa cam ~40 lei.
Spune din ce Judet-Oras esti sa-ti caut eu.

| CPAElites a răspuns:

Imi poti spune ce "Wear Level" ai la baterie? Daca nu stii, descarca HWMonitor si uita-te la sectiunea alimentarii/bateriei.
Al meu are bateria originala, implineste 7 ani si are Wear Level 14%.
Sunt curios cat mai tine bateria la tine si cum o "utilizezi" de nu s-a uzat.

| Kolasin explică (pentru CPAElites):

Sunt din Arges-Pitesti

| Kolasin explică (pentru CPAElites):

A mea nu tine deloc ( este originala). Am laptopul la mana a doua si-l am de 1-2 ani ( nu sunt prea sigur).

| CPAElites a răspuns (pentru Kolasin):

Si eu l-am cumparat second hand de pe pdmedia.ro, am dat 450 lei pe el. Bateria tine cam doua ore, are 7 ani laughing

| Kolasin explică (pentru Kolasin):

1. Multumesc mult, o sa-mi iau cat de curand
2. Doamne, sunteti rapizi rau pe TPU