| victor333 a întrebat:

BUna TPU vreau sa stiu si eu care e diferenta la un card de memorie intre viteza maxima de citire si cea de scriere ce inseamna mai exact?

2 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Cea de citire este cat de rapid iti umbla prin el adica aplicatii, muzica etc,(le reda foarte repede) iar cea de scriere cred ca este atunci cand bagi ceva pe card si cat de repede ti-l copiaza.Asta cred ca este explicatiabig grin

| anyhylator a răspuns:

Viteza de citire adica copierea de pe card pe calculator(cati mega pe secunda se copiaza pe calculator), viteza de scriere adica fisierele copiate de pe calculator pe card(alta viteza masurata in mega pe secunda)