| MasterGamer1995 a întrebat:

Vreau sa va intreb daca pot rula jocul DayZ cu cel putin 20-30 poate chiar 40 cadre pe secunda(FPS) cu urmatoarele specificatii tehnice:
Windows 7 32bit
Intel Core I3- 3110 2.4 GHz
AMD Radeon HD 8570M 2 GB (http://www.techpowerup.com/gpudb/b2109/amd-radeon-hd-857 0m-2-gb)
4 GB Ram (2.89 Usable)

Am uitat sa precizez ca folosesc un laptot cu numele "Lenovo G500"

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Da o sa ruleze.
"4 GB Ram (2.89 Usable)" INSTALEAZA Windows pe 64 biti sa-ti foloseasca toata memoria ram!

| Ineys a răspuns:

Poti sigur.

| MasterGamer1995 explică (pentru Ineys):

Cam cate FPS-uri as avea?

| Ineys a răspuns (pentru MasterGamer1995):

Nu stiu asta, dar nu e relevant, o sa-ti ruleze smooth. Sau esti disperat dupa FPS? laughing

| MasterGamer1995 explică (pentru Ineys):

Vreau sa-mi ruleze bine, nu cum ruleaza Mad Max pe un PC de un 1GB Ram si placa video de 1GB!

| Ineys a răspuns (pentru MasterGamer1995):

Iti va rula destul de bine, e din 2013 totusi.