| alexandruf37 a întrebat:

Buna TPU vreau sa va pun o intrebare: Vreau sa-mi iau ps3 si am vazut unul (900 lei) care e 3d, are 120 gb, etc si am vazut unul (1299 lei) cu memoria de 302 gb, 3d+ un joc uncharted 3. vreau sa stiu daca conteaza asa mult memoria si care sa mi-l cumpar

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut alex
La PS3 spre deosebire de calculator nu poti face upgrade, nu poti mari hard daca e prea mic si se umple repede. Iar cand se umple nu mai poti salva, pune alte jocuri, etc, si va trebui sa stergi din ele.
Daca stii ca te poti incadra in 120gb pentru urmatorii 3-5 ani (nu-ti vor lua in fiecare an), ia-ti mai ieftina, daca nu mergi pe cea mare.
Uite cateva la 1299 lei cu diferite jocuri, daca nu vrei Uncharted 3. E una cu Resistance 3 si altele cu sport si party.
http://goo.gl/RsXBD
Daca vrei mai mica am gasit una fara joc, cu 160gb (nu 120gb) la 899.
http://goo.gl/9WXtG
Bafta

2 răspunsuri:
| odo89 a răspuns:

Jocurile de p.s. ocupa destul de mult. Daca ai destul buget, ar fi bine sa iei pe cel cu hdd mai mare. Pe viitor nu se stie ce iti trece prin cap sa pui pe el.

| andrei733 a răspuns:

Memoria este pentru salvarile de la jocuri s e cred ca ajunge cea de 120 gb