| costeaboy a întrebat:

Vreau un ssd pana in 150 lei 120 gb, ce variante aveti? Va multumesc anticipat!

11 răspunsuri:
| costeaboy explică (pentru RAY):

Si totusi de ce Kingston?

| RAY a răspuns (pentru costeaboy):

La banii aia e bun

| costeaboy explică (pentru RAY):

Stiu, dar zic poate pana in 150 lei gasesc ceva mai ok

| NLS a răspuns (pentru costeaboy):

Pana in 150 nu gasesti ceva foarte ok, altfel era in lista lui sierra un Samsung EVO, sau un Crucial MX500, sau vreun PNY, MUSHKIN, etc...

De acolo, eu as merge pe Crucial BX500, ADATA, Transcend sau Silicon Power

| RAY a răspuns (pentru costeaboy):

Poate de black friday

| costeaboy explică (pentru NLS):

Adata su 650, transcend 220s, sau Kingston a400?

| NLS a răspuns (pentru costeaboy):

Eu as risca si as alege Transcend 220s din cauza vitezei teoretice declarate pentru scriere.

La Kingston nu cunosc controllerul, dar viteza la scriere declarata e mica pentru anul 2018. (a tine cont ca e o viteza teoretica)
La fel la ADATA, si oricum, controllerul acestuia din urma nu e nici el unul de top, sa merite sa risti.

Singurele firme cu care mergi cat de cat la sigur sunt Samsung (de departe cele mai bune controllere, si memorii productie proprie), PNY, Mushkin (cele mai bune memorii), Seagate, WD, Plextor, Toshiba (memorii productie proprie, foarte solide), Corsair, Intel si Crucial.

| sierra1 a răspuns:

Nu noi ci TU ai următoarele variante:

https://m.emag.ro/......0-si-150/c

| costeaboy explică (pentru sierra1):

M-ai ajutat enorm frate, iti multumesc, ce ma faceam fara tine!

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu e la mișto, atunci să fii iubit