| Dinu_Rares_1998 a întrebat:

Zilele acestea as vrea sa imi achizitionez un PC(calculator) destul de bun pentru gaming pentru jocurile precum:CS:GO, GTA 5, PUBG,FORTNITE, APEX, etc dar am o mare problema, pc pe care vreau sa il achizitionez acesta : https://mediagalaxy.ro/......DIGITAL21/ are ca sistem de operare ubuntu si nu stiu cum pot sa il sterg sau sa instalez windows 10 si dupa sa il sterg. Imi puteti zice cum as putea sa fac acest lucru? As putea sa fac instalarea normala, adica pun stick-ul usb cu windows 10 si ma duc in bios si pun ca priority boot stick-ul usb si instalez pur si simplu winods-ul? Si dupa cum as putea sa sterg ubuntu-l? Va rog sa imi ziceti primul care raspunde corect ii dau funda!

Răspuns Câştigător
| Fxsol a răspuns:

Simplu! trebuie sa instalezi windows 10 pe un stick usb si sa bootezi dupa el cand o sa pornesti calculatorul. (cauta si pe yt pentru mai multe detalii ) o zi buna happy

1 răspuns:
| Vladut2000L a răspuns:

Faci tu o configuratie pe pc garage unu ok i bani aia si dai amsamblare de la ei e 50 de lei si macar stii ce placa video ai ca si marca si sursa ok.