| SashaS a întrebat:

Zilele astea mi am cumparat un card de memorie Kingston de pe eMAG, de 8GB. Pana acum am reusit sa imi bag aplicatii si poze pe telefon dar acum imi zice"Nu este spatiu disponibil pe dispozitiv.". probabil trebuie sa imi setez ceva ca sa imi descarce apl pe card? Ajutati ma! ( apropo. telefonul meu este un Samsung galaxy trend plus).dau funda¡

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu ai că să setezi; dispozitivele Samsung sunt făcute din fabrică să NU permită instalarea aplicațiilor pe card extern.
Se poate face, dar trebuie să faci root la telefon (pierzi garanția!) și instalarea unei aplicații numită link2SD. Plus ceva „șmecherie" făcută cardului (o partiție suplimentară).