| alicia2000 a întrebat:

trebuie sa-mi rewinstalez windows-ul din cauza unor virusi si nu as vrea sa pierd pozele si tot ce am in computer, deoarece nu mai pot deschide my computer pentru a mi le salva. cel care imi va instala windows-ul mi le poate recupera? va multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este neaparata nevoie sa reinstalezi OS. Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

| alicia2000 explică (pentru Ioandelasal):

Asa am si facut,imi scaneaza un timp apoi se opreste,am incercat si cu combo fix, isi termina activitatea, totul bine, dar my computer tot nu se deschide...acelasi mesaj windows stoped working.multumesc pentru amabilitate.

| Ioandelasal a răspuns (pentru alicia2000):

Daca nu ai reusit asa incearca cu un scanner online, de exemplu cel de la BitDefender, am mai indicat asta la un utilizator si a reusit.

| alicia2000 explică (pentru Ioandelasal):

Inca o data iti multumesc,am scanat cu antimalware intr-un sfarsit gasindu-mi o singura problema, apoi scanerul bitdefender nu a gasit nimic suspect, totusi problema mea nu s-a rezolvat.cred ca o sa apelez la reinstalarea windows-ului.o zi buna in continuare!

7 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Da le poate recupera. Dar din moment ce nu esti tu aceia care va face acest lucru, lasa totul in seama lui(ei). Daca persoana care va reinstala windowsul va zice ca nu poate sau nu e sigura de acest lucru, cheama pe altcineva.

| dymon a răspuns:

Daca toate datele sint in partitia C atunci windowsul se instaleaza in D sau invers. Deci le poate salva.Succes!

| GhostStar a răspuns:

Ia-ti un antivirus bun, avast premium(gasesti licente pe net, de preferat pe file.list)

| haked a răspuns:

Nu incerca tu sa faci asta! cheama vreun prieten sa-ti instaleze el ca pe urma sa nu-ti tragi parul din cap cu informatia ta big grin