| TheM4A1 a întrebat:

Buna Tup! As vrea sa imi recomandati un laptop care sa imi mearga jocurile astea mai noi dar nu toate, sa fie secondhand
Treaba e ca am numa 650lei si de aia spun sa fie secondhand daca e mai stau si strang bani! Dar sa fie ceva bun!
Va multumesc si sa ma ajutati big grin

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La baii aia nu iti merg jocurile noi. Poti opta pe o consola PS3. Un pc bun merita sa aiba piese de 2.000€ ca sa mearga bine.

| K0sti a răspuns:

Nu merg jocurile cum trebuie nici pe alea de 20 de milioane si tu vrei pe 6! Esti simpatic!

| RaraSeeDY a răspuns:

Pai eu iti pot da doar niste date de componente care iti va merge... ceva mai ieftin si te orientezi tu!

Daca vrei sa iti mearga bine jocul, iti trebuie o placa video:
Recomand 2 gb - dedicata jocurilor daca se poate
Un procesor i3 intre 1.9 ghz - 2. 4ghz (Te orientezi tuu la pret ) intre 2-4 gb ramwinking

Cam astea sunt componentee principale pentru jocuri. daca vrei mai multe da add Y! M: fotbalistulrara sau Skype: razvan.197

Bafta FUNDA big grin?

| Torres92 a răspuns:

Daca esti din jud Bacau, vand eu laptop
Generatie noua Hp
Hard:500 gb
placa video 1GB
Rami:4 Gb
Bateria tine 2 Ore de folosire continua

Fifa 14
Merge sigur... testat de mine

| TheM4A1 explică (pentru Torres92):

Buna vreau sa imi dai numarul tau de telefon si te sun eu sa vb mai multe detalii

| stragery a răspuns:

Http://www.laptopu.ro/......ro-fx-770m

Fa un efort, are ceva frumos pe el, si e si ieftin.

nVidia Quadro FX 770M
Memorie dedicata 512 MB

Poate e de 512, insa este foarte buna la majoritatea jocurilor, inca ceva, daca vrei special de jocuri, fa-ti un PC, cu 1000 lei iti faci PC de-ti merge orice.