| bebbe97 a întrebat:

Buna tuturor acum un an mi-am luat un tel Alcatel one touch... si de 3 zile nu mai merge placa de touch screen si nu pot trece de codul pin daca as putea as umbla din cele 2 butoane dar nu am cum sa trec de codul pin... ma puteti ajuta repedee funda

2 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Daca stii numarul de telefon, du-te cu telefonul la o statie Orange, iar un operator, ti-l va rezolva.
Cred ca cea mai buna metoda este sa introduci PIN-ul de prea multe ori pana cand ajungi la codul PUK, iar de-atunci sa suni de pe un alt telefon la 411 - Servicii Orange pentru a-ti oferi codul PUK. -

| bebbe97 explică (pentru snzpaul):

Da dar problema mea este ca nu mai merge tastatura multumesc oricum!