| VanessaTya a întrebat:

Am o mica problema,incerc sa copiez un fisier in word pe un CD, si nu pot..am incercat totul,am descarcat Nero si tot degeaba, acum am CBurner 0.4.1,si cand dau sa-l copiez imi spune ca nu am nici-un disc. Habar nu am ce sa fac, pana acum foloseam stick-ul,si trebuie sa predau atestatul pe un CD profei mai intai. Nu stiu daca ajuta cu ceva chestia asta,dar cand intru in My Computer, in afara de A,C,SI D mai am DVD Drive, Ar trebui cumva sa-mi arate si ceva de genul CD DRIVE big grin chiar nu stiu. Multumesc!winking

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sigur nu ai umplut acel cd si acuma isi spune ca nu ai spatiu?
sau cd-ul nu e gol?
sau nu ai cd drive, logic ca pc scrie nici un cd daca cd ul e gol
vezi ce cd rom ai

| VanessaTya explică (pentru RAY):

In primul rand mersi de raspunswinking si in al doilea rand mi-am dat seama care ar putea fi problema, din moment ce nu-mi apare CD Drive in My Computer, asta ar fi problema... cred thinking deci cum fac sa-mi apara, scuze dar nu ma prea pricep ..cine s-ar fi gandit ca la ora asta INCERC sa copiez un CD de atata timp straight face

| RAY a răspuns (pentru VanessaTya):

Bagi un cd gol in pc apoi intri in nero sau ce program ai tu, apoi dai adaugare fisiere, mre grija nero nu citeste tot felul de fisere, de aia trebuie arhivate cu winrar si apoi puse in program, apoi dai burn alegi viteza etc
pc ul nu poate vedea ceva gol
daca nu te descruci http://www.teamviewer.com/ro/download/windows.aspx

| RAY a răspuns:

Descarci acel program ma conectez la tine in pc

| VanessaTya explică (pentru RAY):

''Descarci acel program ma conectez la tine in pc ''..adica thinking nu vreau sa par acum vreo nebuna, dar totusi ce-ar insemna sa te conectezi la mine in PC ..adica vei vedea ceea ce am eu acolo sau ce smug? Nu se poate ceva mai simplu happy Oricum voi gasi eu o modalitate de a-l face pana termin liceul adica pana joi big grin, daca pana acum nu m-au preucupat chestiile astea, acum platesc tongue

| RAY a răspuns (pentru VanessaTya):

Normal ca nu pot vedea din moment ce tu vezi ce fac pe pc ul tau, desigur eu nu pot vedea ce cd bagi tu in pc, apropo stik usb ai?

| VanessaTya explică (pentru RAY):

Am,dar e la o colega ..in fine mooor de somn sleepy asa ca ies, multumesc mult pentru ca ai incercat sa ma ajuti, ai fost singurulwinking Asa ca noapte buna, vad eu ce fac, mai am la dispozitie 3 zile ma descurc eu cumva, trebuie, doar e vorba doar de o copiere pe CD inchipuie-ti daca era altceva straight face ..nici nu vreau sa ma gandesc laughing Mersi inca o data!

| RAY a răspuns (pentru VanessaTya):

Ea stikul de la colega si copieaza