| FazekasErvin a întrebat:

Buna tuturor, am o nelamurire in legatura cu laminarea documentelor.
Este permisa laminarea diplomelor de studii?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Dintrebare a răspuns:

Buna, nu este permisa laminarea documentelor originale. Toate actele au elemente de verificare a originalitatii si daca sunt acoperite cu plastic se considera ca au fost deteriorare si nu mai pot fi verificate. Deci recomandarea mea este sa nu laminezi nimic. Mai bine faci copii color pe care le poti prezenta in cele mai multe cazuri, iar actele originale sa le tii acasa, in conditii bune.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste Art. 5: https://bit.ly/3vRpToE

| sierra1 a răspuns:

Alea de locul 1, 2, 3, . la lieu/gimnaziu le poți pune cum vrei, celelalte (cu filigran, serie, cotor.) de bac sau facultă, lasă-le așa

| dinaprilie a răspuns:

Buna, stiu de exemplu ca nu este permisa laminarea certificatului de nastere. Daca si diplomele se incadreaza aici..hmm..cred ca un telefon la secretariatul scolii respective te poate elucida rapid.