| RusescuO a întrebat:

Buna tuturor, am o problema cu conexiunea WiFi pe telefon, cand intru pe internet(pe telefon) prin conexiune WiFi imi zice conexiune WiFi nereusita, ce as putea sa fac?
PStonguee alta conexiune Wifi ini zice retea securizata si ini zice"Introduceti cheie" cheia e parola sau ce?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Cheia este parola de wireless.Rețelele wifi se parolează pentru a restricționa accesul neautorizat al persoanelor străine și pentru a securiza transferul de date.
conexiunea aceea nereușită se datorează fie că nu ai semnal corespunzător la rețeaua(neparolată cred), fie accesul se face pe bază de adrese MAC ce sunt introduse în router, si de aceea este neparolată. Succes

| RusescuO explică (pentru DeyCj):

Aha mersi, dar nici asa nu merge :/

| DeyCj a răspuns (pentru RusescuO):

Nu dară.De citeai ce ți-am scris știai că nu te p[oți conecta la retelel respective.de ce? Ți-am explicat mai sus. happy

5 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

E parolat, nu merge. Sau e prea slab semnalul. Sau daca e ruterul tau incearca sa ii dai un restart.

| RusescuO explică:

Gata baieti, l-am rezolvat, mersi!

| Andi619 a răspuns:

Ai incercat sa dai un restart la wifi?