| Nobodies a întrebat:

Buna tuturor, am o problema la calculator o am de mai mult timp dar nu am crezut ca o sa fie asa de rau, deschid calculator imi merge normal se vede bine, imi apare desktopul, dupa cateva minute sau secunde mi se face imaginea (gri, verde, etc aproape orice culoare) mouseul si tastatura imi arata ca nu sunt pornite doar calculatoru cu monitor, si incerc sa dau restart si nu merge, trebuie sa-l inchid. Pot sa fac orice pe calculator dar deodata imi apare imaginea aia. Nu stiu ce sa fac, daca imi cumpar alta placa video si nu e de la ea, ar inseamna ca as da bani degeaba pe una noua si aia de la calculator sa nu aibe nimic, am mai incercat sa fac ceva la calculator am schimbat si firele de la monitor cu altele si tot asa imi facea figuri, off. Va rog spuneti'mi ce are {dau funda ]

Răspuns Câştigător
| dany1219 a răspuns:

Parerea mea e ca e placa video, te sfatuiesc sa te duci la un service de calculatoare sa intrebi mai exact...si daca iti spune aceeasi problema poti sa cumperi placa videowinking

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea avea virusi in calculator -> incearca sa reinstalezi windows-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna iti zic ai o plogema ori placa e de vina ori procesorul sau monitorul daca nici la service nu se rezolva adu si monitorul

| Nobodies explică:

Am reinstalat windowsul, o sa ma duc la service sa vad care e problema.happy