| stephanieji a întrebat:

Buna tuturor.am si eu nevoie de ajutor.am internet de la romtelecom. echolife HG520b si nu stiu cum sa pun parola la retea sa nu mai intre vecinii pe ea.imi puteti explica si mie pas cu pas cum trebuie facut? mi-ati de un mare ajutor.va multumesc.

Răspuns Câştigător
| xgamerz a răspuns:

Se poate opri/inchide wireless-ul daca doresti!
Pasul 1:
-Lansati iE-browser de pe computerul Dvs. Si introduceti
adresa IP a router-ului in bara de adrese:
http://192.168.1.1/
-Introduceti numele de utilizator (din oficiu: admin) si parola
(din oficiu: admin)
-Selectati Basic > Wireless LAN
-La Access Point daca este "Enable" inseamna k wireless-ul este pornit/ON, daca faci click pe "Disable" inseamna k wireless-ul este oprit/OFF.
-In dreapta la "SSID" poti sa treci un nume pentru. wireless ex: Wireless stephanieji
-In dreapta la "Authentication Type" selecteaza "WPA-PSK/WPA2-PSK"
-In dreapta la "Pre-Shared Key" aici iti pui parola dorita trebuie sa fie din minim 8 caractere, poti sa pui parola exemplu: stephanieji
-La sfarsit click pe butonul: "Submit"
Bafta;)

3 răspunsuri:
| Tagaso a răspuns:

Deschizi un browser, tastezi192.168.1.1>user-admin,parola-admin,caută Mac filtering, dai clone Mac, după care Mac fitering>Enable, mergi la WPA-PSK/WPA2 setezi o parolă, dai Enable la Authentication Type

Răspuns utilizator avertizat