| ady98 a întrebat:

Am un router wireless HG655B si nu stiu cum sa-i maresc semnalul. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| 4ndr33y a răspuns:

Intra la 192.168.1.1
daca nu ai schimbat
Parola : admin
User: admin

de la Basic, selectezi WLAN
la WLAN ai in dreapta in list aia mai jos Transmit Power si o valoare, 20 e maxim, poti sa setezi de la 1 la 20, alta setare cu privire la semnal nu are. Daca modifici valoare aia sa nu uit sa dai submit jos sa memoreze.

| ady98 explică (pentru 4ndr33y):

Aveam deja setat la 20 dBm, oricum mersi pentru raspuns

| 4ndr33y a răspuns (pentru ady98):

Da, si eu sunt dezamagit de puterea lui. Daca vrei sa ai semnal mai bun afara, pune-l undeva mai sus, deasupra mobilei sau la fereastra.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Semnalul este de 30 de metri maxim stiu nu cred ca poti mari semnalul!

| RevistaAIO a răspuns:

Daca nu ai ce face, si doresti sa cunosti noi informatii educative te asteptam pe pagina noastra de facebook!

www.facebook.com/revista.aio

Aici vei gasi articole interesante care cu siguranta iti vor fi de folos pe viitor.

Momentan suntem la inceput si articolele sunt putine, dar te asiguram ca numarul articolelor noastre este in continua crestere! Mult succes! Meriti sa stii mai mult

PS: Scuzati OFF-Topicul!

Din pura curiozitate, macar incercati sa vedeti ce contine, cine stie poate chiar va intereseaza! Multumesc!