| PurpleGirl45 a întrebat:

Buna tuturor.Am un telefon LG optimus l5 si nu-mi merge deloc google play ca sa-mi instalez aplicatii, desi am conexiune maxima la wireless si sunt conectata cu contul google.Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| sleeky1532 a răspuns:

Ce anume nu iti merge. Nu ai aplicatia? Iti da eroare cand se connecteaza la serverele lor? Iti da eroare cand downloadezi o aplicatie? Daca ai instalat un custom ROM recent este posibil sa fi ramas conectat la google play de pe celelalt ROM si sa nu iti mearga( niste erori cand intri in google play)Solutia pentru asta este sa astepti 24 de ore.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca si cu netul tau. Daca ai optiune de net.Intra si in setari la conectivitate vezi daca ai activat transferul de date.