| AnaMN a întrebat:

Buna tuturor. Daca vreau sa instalez un antivirus cu licenta, trebuie sa dezinstalez inclusiv windows firewall si defender? (Am windows8, daca are vreo legatura.)

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu! Nu dezinstalezi, se dezactiveaza! E diferenta intre dezinstalare si dezactivare si vorbim de componente ale windows-ului. Se dezactiveaza automat firewall-ul si defender la instalarea unui antivirus. Daca vrei sa-l dezactivezi manual, vezi aici pasii http://www.guidingtech.com/......antivirus/
Bafta!

| AnaMN explică (pentru neluL):

Multumesc.

| neluL a răspuns (pentru AnaMN):

Cu placere! wave bye, bye

7 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Windows firewall este al sistemului si nu se dezactiveaza. Numai Windows defender il dezactivezi. Antivirusul tau nu are nicio legatura cu firewall.

| AnaMN explică (pentru horia2012):

Multumesc. Tot a spus neluL ca se dezactiveaza singure, il las asa cum este iar daca nu merge dezactivez Windows defender.

| horia2012 a răspuns (pentru AnaMN):

Firewall nu se dezavtiveaza automat cu instalarea Antivirusului. Il lasi asa. E al sistemului. Defender trebuie dezactivat deoarece el este un antivirusul sistemului.
Cu placere.

| biaden2008 a răspuns:

Daca vrei sa te ajut Id Skype : turcanudenis31

| AnaMN explică (pentru biaden2008):

Multumeschappy Daca o sa am probleme te voi adauga in lista.