| BiGaBi a întrebat:

Buna tuturor!
De ceva timp am niste probleme cu laptopul.Se blocheaza pentru aproximativ 10 secunde mereu din 20 in 20 de minute,alta data chiar si mai des.Dar nu se blocheaza total, adica pot misca cursorul dar nu pot selecta nimic, sau daca ma uit la un film si blocheaza imaginea filmului.
Tin sa precizez ca laptopul este destul de bun si l-am cumparat acum aprox. 15 luni nou.
Am mai avut niste probleme cu praful prin el dar nici dupa ce l-am curatat bine si reinstalat windowsul nu si-a revenit.
Aveti vreo idee ce ar putea sa aiba?
Multumiri anticipate! (Funda)

Răspuns Câştigător
| ovpas a răspuns:

Supraincalzire sau placa video sigur. Cumparati un cooler care il pui sub laptop. Trebuia sa iti iei de la bun inceput unul ca ajungi sa ai probleme cu supraincalzirea.

4 răspunsuri:
| Idle a răspuns:

Daca nici dupa reinstalarea windowsu-lui nu si-a revenit este probabil sa fie de la supraincalzire. Cand il pornesti face imediat? sau dupa un anumit timp.

| BiGaBi explică (pentru Idle):

La inceput merge bine...cam dupa jumatate de ora de la solicitare incep "figurile".

| ovpas a răspuns (pentru BiGaBi):

Supraincalzire sau placa video sigur. Cumparati un cooler care il pui sub laptop. Trebuia sa iti iei de la bun inceput unul ca ajungi sa ai probleme cu supraincalzirea.

| ovpas a răspuns:

Supraincalzire. Baga aspiratorul la toate gaurile de aerisire.

| PopaAndrei a răspuns:

Iti zic eu ce are 100% deci trebuie sa schimbi windowsu.big grin daca stii tu si ai windows bun e bine daca nu roaga pe cineva care se pricepe am avut problema windowsu e de vina! Schimba-l big grin Funda daca vreii