| MissYouToo a întrebat:

De curand mi s-a stricat pc-ul si am aflat ca de vina e placa de baza. Am fost la un sediu unde se repara pc-uri si am schimbat-o. Am platit 200 lei pentru ea, a schimbat si procesorul. Cand m-am dus sa il iau mi-a spus ca nici placa video nu mai mergea si ca mi-a pus alta noua si nu imi ia bani pe ea. Acum nu stiu ce sa cred, cum sa imi puna placa video noua fara sa o plates, din cate stiu costa ceva. Pe cea veche, mi-a returnat-o. De ce nu a cerut bani pe ea?

Răspuns Câştigător
| Reek54 a răspuns:

Lol, ori placa de baza are integrata si placa video.ori ti-au luat-o pe cea veche care poate era mai performanta, si ti'au pus una mai slaba, si ti'au dat una asemanatoare celei vechi (care s-a stricat), ori au stricato ei din greseala, si ti'au pus una. ca sa nu te lase asa.

4 răspunsuri:
| rolly3342 a răspuns:

Hahaha au furat piese din compu tau la greu. vreo 2 giga de rami,ceva placa de retea, de sunet, cateva suruburi si s-au scos.

| MissYouToo explică:

Rolly3342 rami nu avea de unde nu stiu de celelalte. mi-a dat garantie pe placa de baza, dar cine stie. In fine acum merge pc-ul si chiar mai bine decat inainte. Ms baieti

| Atlas a răspuns:

Placa video de la ei este mai buna decat ce aveai tu? Cea returnata (si defecta) esti sigur ca este a ta? Ar fi 2 variantetongueoate ca au stricat-o ei, si din spirit de solidaritate ti-au pus una care o aveau la indemana (le raman piese functionabile de la alte calculatoare) sau ti-a pus una mai slaba ca performante, si ti-au dat una cu adevarat stricata identica cu cea pe care o aveai.

| DXP a răspuns:

Exista placi video dedicate, care sunt integrate in placa de baza