| WhiteRoze a întrebat:

Bună tuturor! Știe cineva să-mi spună cam în ce an a apărut butelia cu gaz? Adică în ce an a fost inventată și unde, și mai ales când a apărut în Statele Unite (dacă nu a fost inventată acolo) și când a început să fie folosită în mod frecvent? Dacă nu știți cu exactitate anul, atunci măcar o aproximație (ex: prin 1950, 1800 etc.). Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Black_Razvan_1995 a răspuns:

1 răspuns:
| DimLight a răspuns:

Hitler a inventat butelia cu gaz, special pentru fratii sai evrei.