| Snaker a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat un modem Huawei EchoLifeHG520s de la romtelecom clicknet, si nu stiu ce trebuie sa fac pentru a ma putea conecta la internet, fara sa folosesc un cablu care sa faca legatura dintre modem si laptop! Funda pentru cel mai ajutorabil raspunshappy Multumesc anticipathappy

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa ce ai conectat modemul(la curent si la internet) trebuie sa-ti instalezi conexiunea la internet. Incearca asa: Start/Control Panel/Network Connections/Create a new Connection si iti intra o fereastra de instalare New Connection Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!

| 9gag a răspuns:

Nu ai cum altfel, doar daca iti mai cumperi un router wireless si bagi firu din modem in router si faci setarile routerului cum trebuie si vei avea net wireless pentru laptop.Succes

| dorycaliman a răspuns:

Asta nu are wairles deci numai prin cablu o sati mearga cumpara altul de la un magazin care sa aiba incorporate obtiunea de wairles