| Ae1 a întrebat:

Bună! Un TV smart Horizon, următoarea problema: încerc sa instalez Disney+, caut în Google, găsesc pe magazin play, accesez, prima data mi-a apărut instalează, am dat, am băgat contul google apăsat butonul instalează, în magazin play apare, instalată, în meniul tv nu apare, l-am resetat de zeci de ori, am schimbat contul google la fel, prima data scrie instalează am apăsat scria ceva sa selectez dispozitivul și cred ca am apăsat pe numele telefonului, apoi iar scria instalată și nu o găseam. Iar resetare tv... și tot asa ideea e ca și înainte sa schimb contul google sa-mi apară sa selectez dispozitivul tot aceeași problema, apărea instalată în magazin play și în meniu nu, dacă ma poate ajuta cineva cu un sfat va rog, dacă nu, n-am decar sa schimb tv?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, i ti trebuie activata pe televizor extraoptiunea care costă, esti abonat RCS? Suna i pe ei sa ti activeze disney ca altfel nu vei putea instala pe tv.

| Ae1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu cont disney am îl am, am pe telefon, am pe un Samsung pe care am instalat o eu, doar pe acesta am o problema cu el

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ae1):

Dar tu vrei sa il ai si pe televizor nu? Ai cardul de la rcs? Daca esti la Rcs ei au un smartcard care intră in tv si vezi programe extra, dar pentru asta suna i maine pe ei la RCS si roaga i sa te ajute sa vezi pe tv cum vrei tu.

| Ae1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu sunt la RCS, stau la sat avem cablu TV, nu antena nu are o denumire,

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ae1):

Oricum ar fi suna la ei ca ei au solutia.