| Luci88 a întrebat:

unde trebuie sa dau la setarile facebook, sa imi poata da Like la poze si cei care nu ii am in lista de prieteni?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra la fotografii ->albume->editeaza ->in dreapta sus iti apare ->Prieteni, da click pe prieteni si bifeaza Public si apoi Done. Asa trebuie sa faci cu fiecare album in parte.

Succes!

| Luci88 explică (pentru neluL):

Este un Destept > neluL! ai Funda!

| neluL a răspuns (pentru Luci88):

big grin Thanks! bye, bye wave

| Luci88 explică (pentru neluL):

Am revenit nelul, am facut cum ai zis tu am bifat public dar tot privat e, cei care nu-i am la prieteni imi pot doar distribui poza! mai ai vreun sfat pentru mine? ce as mai putea face?

| neluL a răspuns (pentru Luci88):

Ai putea transforma profilul tau in pagina si in felul acesta poti primi LIKE de la oricine la orice fotografie.Detalii aici:
http://itmoldova.com/......-o-pagina/
sau
http://www.websitefacebook.info/......-facebook/

| Luci88 explică (pentru neluL):

Si daca o transform in pagina ca sa pot primi like, dupa un timp pot sa o fac inapoi pagina normala cum e acum? ajuta-ma te rog si daca da, ce trebuie sa fac, si apropo daca vreau sa imi fac pagina in like, ce casuta trebuie sa bifezi? persoana publica, model afaceri, zi-mi tu ca nu stiu te rog frumos

| Luci88 explică (pentru neluL):

Si daca imi fac pagina cum ai zis tu, si primesc 1000 de like-uri cand ma razgandesc daca se poate face inapoi pagina de facebook normala, acei 1000 de prieteni imi raman? da-mi tu niste informatii te rog frumosssss

| neluL a răspuns (pentru Luci88):

Asta nu stiu daca o poti face inapoi in pagina personala. Sincer, nu stiu.

26 răspunsuri:
| RoseOfTheFire a răspuns:

Pai cum e posibil asa ceva daca nu ii ai in lista ta de prieteni cum poate sa iti dea like?

| AdrianoB a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Tocmai ce i-am raspuns. ESTE POSIBIL sa stii, atata timp cat ai setat la Privacy Settings ca profilul si pozele tale sa fie vizibile public.

| Luci88 explică (pentru RoseOfTheFire):

Simplu si la obiect! vrei sa i-ti dau profilu si sa vezi ca se poate? de ce te tipi daca nu stii, aceasta flory430 ))

| Luci88 explică (pentru RoseOfTheFire):

Uite flory429 ca se poate si asta! totul e sa stii! asa ca da si tu mai des pe TPU, bine tu inca esti copila nu ai de unde sa stii, hehehe

| RoseOfTheFire a răspuns (pentru Luci88):

Nu am tipat doar ca nu stiam faza si da da-mi profilul sa ma conving singura si apropo e flory429 happy

| RoseOfTheFire a răspuns (pentru Luci88):

Vai tu unde era matura de ea daca aia la avatar e poza ta e clarwinking si nu inteleg la ce iti trebuie o multime de like-uri pe facebook la ce iti folosesc degeaba vrei sa pari tu frumoasa iti editezi pozele cu un kg de photoshop (pentru likeu-ri)si cand te vede omul in realitate dai durere de inimahee hee si nu cred ca esti tu in masura sa ma judeci pe mine copil cum sunt asta sunt hai ciao.

| Luci88 explică (pentru RoseOfTheFire):

Mai maimuta tarii, daca nu ai ce face. vina la mine ca iti dau eu ceva de facut, acolo jos, stii tu! daca esti cu vaca stai in banca ta, vraeau like ca asa vrea aia a mea, daca esti etc, stai in banca ta si nu te mai da in figuri pe TPU mai zebra mica, florymaimuta i-ti zic cum vreau eu da? nu imi zici tu mie cum sa i-ti zic scheleabro

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Din cate stiu nu e nevoie sa ai vreo setare.iti poate da like oricine, corectati-ma daca stiti voi altfel

| AdrianoB a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Nu-ti poate da like oricine pentru ca daca profilul tau este setat pe privat, numai prietenii tai iti pot vedea pozele. Prin urmare, daca ceilalti nu-ti pot vedea pozele, cum iti vor da like?

| marianamay a răspuns:

Draga Annunziata stiu eu cum poti face ca cei pe care nu ii ai prieteni sa iti dea like, dai la setarile contului si in stanga sunt mai multe, bifezi acolo la persoane care urmaresc sau fani si eventual cine nu te are ca prieten pe facebook poate sa iti dea like.Ma bucur ca te-am putut ajuta :*

| AdrianoB a răspuns:

Buna!

Ca sa poata da like la poze si ceilalti in afara de prietenii tai, trtebuie ca profilul tau sa fie public, deoarece, daca ai profilul privat, numai cei care-ti sunt prieteni pot vedea pozele si prin urmare, numai ei pot da like. Daca si ceilalti ar vedea pozele, si ei vor putea da like.

Ca sa-ti faci profilul public, logheaza-te in facebook si in dreapta sus, langa "Home", este o segeata mica care arata in jos.
Apasa pe ea si din meniul ce se deschide, selecteaza "Privacy Settings".
Se va deschide o pagina si acolo ai trei optiuni: Public, Friends, Custom.

Daca selectezi Public, profilul si pozele tale vor putea fi vazute de catre oricine, prin urmare, toti iti vor putea da like-uri.

Daca selectezi, Friends, numai prietenii vor avea acces.

Daca selectezi Custom, vei putea sa selectezi daca vrei ca numai anumite persoane pot vedea pozele.

Cam asta este in legatura cu pozele happy

O zi buna sa ai.

| Cristina_Nardi_Si_1994 a răspuns (pentru AdrianoB):

La mine nu merge asa si le am pe toate date public si tot degeaba ce pot face?

| muffinfactory a răspuns:

Iti pot da like daca nu ii ai la prieteni daca iti setezi functia de a permite abonati. Inainte trebuie sa setezi ca ai peste 18 ani, si apoi o sa-ti apara "allow subscribers" si dai acolo.

| AdrianoB a răspuns (pentru muffinfactory):

Nu are nici o legatura "Allow Subscribers" cu ce vrea ea sa stie. Functia "Allow Subscribers" inseamna ca cine doreste, si nu face parte din prietenii tai, se poate inscrie la tine si de fiecare data cand tu postezi ceva pe timeline, cand incarci poze si cand faci orice pe facebook, ei vor fi anuntati de catre Facebook. Ei se inscriu ca sa fie la curent cu ce faci tu daca sunt interesati.
De obicei, functia asta se foloseste la paginile de Facebook, pentru ca acestea sunt create pentru afaceri, pentru promovari, pentru fani, pentru orice doresti, iar oamenii daca sunt interesati, pot urmarii de cate ori actualizezi continutul fara ca ei sa fie prieteni cu tine.

| Lenuta_Vatasescu_1958_Cdgn a răspuns:

Ce este m tpu.ro?

| FarmNed a răspuns:

Ajutati ma si pe mine va rog! Vreau sa postez sa vada oricine, dar sa apara doar optiune de Share SI NU LIKE SAU COMMENT! Cum pot seta asa ceva?

| Mihai_Gelu_1994 a răspuns:

Vasile vasilev

| copiluuuu a răspuns:

Am citit tot ce sa scris pe aici, bun sa explic eu mai clar... ca vad ca vorbiti inutil, sunt unele poze la care nu poti primi like, com, etc. si nici nu poti face nimic laughing succes!

| dalila10 a răspuns:

Pai sa stii ca pot sa-ti dea like fara nicio setare. Daca le place poya iti dau like daca nu le place nu iti dau