| madcerisier a întrebat:

Buna,

Uneori internetul imi functioneaza doar pe telefon dar nu si pe laptop, cu toate ca imi arata semnal full. Deseori pierd de tot conexiunea la internet, desi am semnal full si pe telefon si pe laptop pur si simplu nu functioneaza. Asadar, cred ca primesc internet in router, routerul distribuie netul, doar ca nu stiu exact ce se intampla mai departe. Este cineva care a avut aceeasi problema si ma poate ajuta cu un sfat cum as putea sa o remediez?
Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am trimis deja 2 in garantie pe motivul enumerat de tine.
Si tin sa mentionez ca pe unul mi s-a dat banii inapoi ca, dupa ce l-au testat/retestat si etc au spus ca nu au ce sa ii faca si imi da banii inapoi, pentru ca router asemanator cu al meu nu aveau.
Au probleme am vazut acum niste tp-link-uri, nu fac caz general aici, unele, din cauza ca li se ard anumite contacte/componente s-au firmware-ul instalat nu face fata la ce trebuie.
Trimite-l in garantie daca mai ai, s-au incerca totusi intr-un fel sa-l aduci la setarile din fabrica, il reconfigurezi si vezi daca mai face aceste mofturi.

| madcerisier explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns. Plus faptul ca uneori imi apare un mesaj cum ca nu se poat conecta mai mult de un singur device. Deci trebuie schimbat routerul.

8 răspunsuri:
| AstroNoot a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema cu netul de la digi.Mi se intampla odata la 2 luni.Eu opresc router-ul si il pornesc din nou. Apoi imi merge bine.

| madcerisier explică (pentru AstroNoot):

Asa si la mine, daca ii dau reset imi merge, dar nu pentru foarte mult timp. Insa e enervant sa dau reset din 2 in doua ore...

| anonim_4396 a răspuns (pentru AstroNoot):

Tot la rcs-rds am si mda, routerele respective au picat intr-un final.

| AstroNoot a răspuns (pentru anonim_4396):

S-au grabit sa puna fibra optica peste tot...Degeaba daca au echipament de doi bani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AstroNoot):

Nu comentez situatia pentru ca, nu stiu ce zona esti bloc/casa, insa deocamdata mie imi merge perfect, intr-adevar, am router foarte bun, costul pe masura, dar nu aia este treaba. Daca esti la bloc este mai nasol, aud zilnic de probleme legate de internetul oricarei companii la bloc, trebuie sa fii facut o infrastructura buna, dar salariile fiind mici pentru tehnicieni, nici nu-si dau vreodata interesul, asta se intampla.

| Tebrean_Biancuta_1996 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie eu il inchideam si apoi mergea.

| cristi123321771211 a răspuns:

Incearca sa faci restart la mobil sau la laptop. (unde nu iti merge internetul).