| Yulik2003 a întrebat:

sad Urgent! Am nevoie de ajutor. Nu stiu ce am facut pe laptop-ul meu, ca toate aplicatii le se deschid gen cu Adobe Acrobat Reader PDF! Am dat pe open with. Da... Vreau ajutor! Merci!

5 răspunsuri:
| ihavealotofquestions a răspuns:

Hey, incearca doar sa dezinstalezi Acrobat Reader PDF si apoi reinstaleaza-l, si daca nu merge atunci dezinstaleaza tot ce se deschide cu acrobat Reader PDF si le reinstalezi, Sper ca te-am ajutat!

| udrescuf a răspuns:

Dezinstaleaza programul SAU dai click dreapta pe iconita si o sa iti apara in acele optiuni Open With, tii cursorul pe acea optiune, iar dupa alegi cu ce aplicatie vrei sa se deschida.

| Yulik2003 explică (pentru udrescuf):

Dar cu Snipping Tool ce sa fac? Aproape toate app.din sistem sunt asa... sad

Bula
| Bula a răspuns:

Reinstaleaza-ti windows-ul, e calea ceea mai simpla.
Daca aplicatiile (programele exe) nu ti se deschid, inseamna ca au fost inlocuite cu alte fidiere, probabil de un virus.

| udrescuf a răspuns (pentru Yulik2003):

Ai putea merge pe varianta lui @Bula, cred ca alta solutie nu mai ai.