| Mircea229 a întrebat:

Buna, va rog ajutați-mă.Am un pc slab un procesor i 3, 1Tb hhd, o placa video nVIDIA GeForce GT 630, 6 gb ram.Intrebarea este dacă iau un ssd de 240 GB merge sa îl conectez cu tot cu hhdul vechi? Adica o sa pot avea și ssd și hhd în același timp? Și o sa am mai multe fps?

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Fps nu o sa ai cine stie ce insa o sa se miste putin mai bine, ai nevoie de ram iar i3 este deja depasit.

| SLexuS a răspuns:

In primul rand depinde de generatia procesorului tau, ( Exemple: i3 5005u, i3 9100f, etc... ), un SSD nu o sa te ajute in performanta, aici ma refer la marirea fps-urilor, da windows-ul o sa se miste mult mai rapid, aplicatiile care sunt pe ssd la fel ca si windows-ul.