| BlondaBlondii a întrebat:

Vrea verișorul meu să își cumpere un laptop și mi-a cerut părerea. Eu nu mă pricep așa că am să vă rog pe voi sa îmi spuneți care ar fi mai ok. Lui îi trebuie mai mult pentru gaming dar nu își permite unul expres pentru gaming. Mă puteți ajuta?
Opțiunile lui sunt :
1 Laptop MYRIA MY8314GY, Intel Celeron N3350 pana la 2. 4GHz, 15.6" Full HD, 4GB, SSD 128GB, Intel® HD Graphics 500, Free Dos
2.Laptop LENOVO IdeaPad S145-15IWL, Intel Celeron 4205U 1. 8GHz, 15.6" HD, 4GB, 1TB, Intel UHD Graphics 610, Free DOS
3.Laptop ASUS X540MA-GO551, Intel® Celeron® N4000 pana la 2. 6GHz, 15.6" HD, 4GB, 1TB, Intel UHD Graphics 600, Endless.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lenovo este bun sau Dell

| flixbuster a răspuns:

Nici unul.

| PsyhoChild a răspuns:

Fara 8gb, o placa video de la gtx sau radeon Rx si un procesor minim gen 4 nu face nimic in materie de gaming(gta v, overwatch, pubg etc.

| Marbea a răspuns:

Din pacate toate au placi video integrate Intel care sunt foarte slabe in materie de gaming. Inafara de cateva jocuri vechi nu va putea juca nimic altceva.

| Peter920 a răspuns:

Salut, sfatul meu este ca sa-ti ei un laptop cu procesor si placa video cat de puternica posibil, memoria ram si unitatea de stocare poate fi schimbata in timp, ditre cele trei enumerate de tine eu as merge pe Asus, Myria evita nu e bun deloc. Deja depinde in ce suma vrei sa te incadrezi, uite am gasit unul mai eftin si bunisor
1. https://www.emag.ro/......DNY4B6BBM/
si inca una daca vrei gaming evita placa video de la Intel, ea ceva pe amd radeon sau nVIDIA fie ea si de 2gb dar sa fie dedicata.

| BlondaBlondii explică:

4. Laptop Lenovo V130-15IGM cu procesor Intel® Celeron® N4000 pana la 2.60 GHz, 15.6", 4GB, 1TB, Intel® UHD Graphics 600, Free DOS