| SuciuFlo a întrebat:

Vreau sa activez "pachetul de date" pentru internet pe mobil.Cand vreau sa ma conectez(am mb) imi apare eroarea "activati intai pachetul de date"...habar n-am ce trebuie facut. apropo am Nokia asa 300 si nu gasesc de unde se activeaza

Răspuns Câştigător
| AngelOnEarth a răspuns:

Suna la *777 si asculta ce trebuie sa faci pentru a-ti trimite setarile pentru Internet. Apoi vei primi setarile printr-un mesaj. Fa ce scrie in mesaj, salveaza si apoi reporneste telefonul.

| SuciuFlo explică (pentru AngelOnEarth):

Imi zice ca numarul format nu este corect

| AngelOnEarth a răspuns (pentru SuciuFlo):

Nu se poate. Tocmai am sunat si eu ca sa verific si imi raspunde robotul, care spune: "Buna, sunt Andreea si sunt ghidul tau bla bla bla". Sigur ai format corect? *[steluta] 777

| SuciuFlo explică (pentru AngelOnEarth):

Da.dar cred ca e problema din telefon pentru ca a fost cumparat de la vodafone..si apoi decodat ca sa pot folosii Orange. Si am catrela PrePay. poate au legatura habar n-am

| AngelOnEarth a răspuns (pentru SuciuFlo):

Hmm, nu stiu ce sa zic. Imi pare rau ca nu te pot ajuta.

| SuciuFlo explică (pentru AngelOnEarth):

Telefoane fabricate in romania...mersi oricum

8 răspunsuri:
| KinekT a răspuns:

Setari-wirreless si retele-retele mobile-date activate

| SuciuFlo explică (pentru KinekT):

Nu gasesc asa ceva la setari. Nu are wirreless

| SorinaSuciu a răspuns:

Trebuie sa il activezi de la setari... wirlesss si apoi relete