| fashiongirl14 a întrebat:

vreau sa am net pe tv si nu stiu cum sa fac ca de la routerul de wireless sa mi duc cablu in tv. imi trebuie ceva? pentru ca nu intra chestia aia de la terminarea cablului in tv.sau pot cumva fara cablu? multumesc!

Răspuns Câştigător
| EneCristian a răspuns:

Pai e un smart tv? daca da iti recomand sa iti cumperi un cablu sa poti sa bagi din router in tv ( fiindca prin wireless vei avea lagg nu vei putea vedea filme naspa) mai bine bagi prin cablu ca altfel nu prea merita.

7 răspunsuri:
| vladutcornel a răspuns:

Dacă e Smart TV, cred că ar trebui să poată fi conectat prin Wi-Fi (user și parolă, ca pe telefon), fără cablu.
Dacă nu e Smart TV, nu prea înțeleg la ce ar avea nevoie de net

| I0nuT55 a răspuns:

Ce televizor ai?
Trebuie sa fie "dăștept" ca sa-ti mearga laughing

| Ciucle_Alin_1997 a răspuns:

Buna! Daca nu ai un Smart TV ai pute sa folosesti un Compute Stick. (Il poti gasi si pe Altex.ro)

| fashiongirl14 explică (pentru I0nuT55):

Din moment ce am intrebat de net, e logic ca e un smart tv

| fashiongirl14 explică (pentru vladutcornel):

E smart tv, dar nu gasesc in setari nimic legat de vreo conexiune wi fi. cred ca singura solutie ar fi prin cablu. numai ca nu prea stiu ce fel de cablu sa mi iau

| vladutcornel a răspuns (pentru fashiongirl14):

La router, aproape sigur ai mufă RJ-45 (dreptunghiulară, cu picior în sus sau în jos). E posibil ca și televizorul să aibă la fel.
Dacă nu are, nu prea știu dacă există adaptoare.
Totuși, caută bine în setări. Poate nu îi zice WiFi, poate îi zice altcumva.
Dacă dai firma (Samsung, LG etc) și modelul, poate căutăm pe Google sau Youtube mai multe detalii