| Seba2013 a întrebat:

vreau sa copiez un text dintr-un document PDF, si nu ma lasa.
Cand ii dai click 2 imi apare sa copiez imaginea.
Se poate face ceva, ca sa copiez, textul?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Cauti un convertor PDF-to-text care sa mearga bine. Acuma depinde, daca PDF-ul e cartea scanata ca imagine, trebuie intii facut OCR, si abia daca asta merge dupa aia sa il convertesti in text.

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut, din ce rezulta din ce ai spus tu, pdf-ul are o imagine in loc de test.

se efectueaza OCR pe acea imagine, corectezi textul rezultat si il folosesti cum vrei tu.

eu nu stiu de alta solutie.

| Seba2013 explică (pentru cristimihailov):

Mersi, a functionat.