| tina28 a întrebat:

Bună, vreau sa cumpăr un laptop pentru soțul meu dar nu am idee ce model ar fi cel mai potrivit, caut ceva pentru filme în special și păstrat fotografii. Adică cu o memorie bună, o rezoluție a ecranului mare și sa nu coste o avere. Păreri?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Suma alocată fiind?

| LPCTSTR a răspuns:

Https://altex.ro/......40UBDM859/
Ar trebui sa fie ok, are un procesor i3 destul de bun, 4gb ram destul de convenabili, un HDD de 1TB, mai mult decat ai avea nevoie, este full hd, cu o placa video destul de bunicica.
Are 2 porturi usb 2.0 si unul 3.0, cititor de carduri, si o mufa jack pentru casti. Nu are unitate optica si nici port pentru a-l conecta la internet, de aceea va fi nevoie s-o faci prin Wi-Fi.
De mentionat, nu vine la pachet cu Windows, ci cu Linux, dar odata ce te vei obisnui cu el il vei iubi.

Daca vrei express cu port pentru conectare la internet prin cablu si unitate optica, si:
1.mai vrei si Windows (este mai scump): https://altex.ro/......P35808131/

sau

2.nu-ti pasa de sistemul de operare si il vei shimba tu (la un pret poate mai mic): https://altex.ro/......40UBDM695/

Sincer, analizand diferenta de 200 lei, mai bine il iei pe acela cu Windows, port pentru cablu de internet, si unitate optica. Insa are numai un singur port usb 2.0 si 2 usb 3.0, lucru care nu-i tragic, vei putea in contiunare sa conectezi mufe de 2.0 la 3.0 dar daca o faci de la 3.0 la 2.0, va exista limita de viteza care, sincer, nici nu conteaza.
Succes.

| ynexistenta a răspuns:

Consider ca asta e bun Hp Si nu e nici scump, avand o reducere, da copy paste in google pe link-ul asta bit.ly/30xiAne