| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Vreau sa ii fac cadou lui fratimiu de craciun un pc si m-am gandit la urmatoare configuratie:

Procesor Intel® Celeron™ G1820, 2700MHz, Haswell, 2MB, socket 1150, Box

Placa de baza Asrock H81M-VG4, Socket 1150

Memorie Kingmax DDR III 2GB, 1333MHz

Carcasa Segotep PS-111D-NF, ATX Mid Tower, Fara sursa, Neagra

Sursa ACTIV 500W retail

Se joaca mai mult minecraft, league of legends, o sa ii mearga, planuiesc sa ii mai iau prin ianuarie o placa video, o memorie etc.
Si vreau sa imi mai spuneti daca sunt compatibile componentele care le-am ales, mentionez ca HDD am Sata 2

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu te mai obosii sa-i cumperi si o placa video dedicata. Eu iti recomand sa-i faci unul pe AMD. Si uite la ce ma gandeam eu : http://www.pcgarage.ro/procesoare/amd/kaveri-a8-7600-31ghz-box/
http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/gigabyte/ga-f2a88xm-ds2-1/
Procesorul are grafica integrata, echivalent unui r7 240. Cu 4gb de ram in sistem, ai putea rula lol, bf4 si multe alte jocuri la rezolutii si detalii ok.

| RaduTN a răspuns:

Piesele sunt toate compatibile.

Cel mai bine ar fi sa pui si aceasta placa video la sistem, ca sa nu intampine probleme cand se joaca LOL si MC www.pcgarage.ro/placi-video/gainward/geforce-gt-730-1gb-ddr3-128-bit-3/

| Otto2014 a răspuns:

Mie imi par bune.