| Alexutza_Alexa_1991 a întrebat:

Buna,vreau sa imi cumpar o tableta si am inteles ca nu o sa prind wireless fara o cartela, sau fara stic de net.Ma ajutati va rog, nu stiu ce sa fac ca nu prea cunosc foarte bine astea cu netul.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Tableta pe care o vrei are wireless. Asta inseamna ca poti intra pe net prin Wi-fi gratis, numai daca ai router wireless acasa. (nu ai nevoie de cartela)
- Are si 3G numai prin modem cu cartela si abonament de net de la ce operator de telefonie mobila vrei tu.

3 răspunsuri:
| nemesis1000 a răspuns:

Orice tableta are incorporata o placa de retea wireless.Deci daca ai un router wireless aacsa o sa ai internet fara probleme.Partea cu cartela(simul) se refera la 3G sau prin cablu OTG sa pui un stick-modem.(daca nu ai suport de cartela) Difera de la model la model: sunt modele cu 3G inclus, dar mai scumpe si atele fara suport 3G, mai ieftine.Acum depinde ce iti doresti.Bafta.

| Alexutza_Alexa_1991 explică (pentru nemesis1000):

Http://www.domo.ro/......16GB_white
Aceasta as vrea sa o cumpar sh inca nu sunt sigura exact din motivele specificate. Oricum msi frumos de ajutor

| nemesis1000 a răspuns (pentru Alexutza_Alexa_1991):

Toate produsele Allview sunt praf.(niste chinezarii ieftine) Nu iti recomand sa cumperi astfel de tablete.Eu personal, m-am intepat cu acesata firma plus cele de la Evolio. Am cumparat cu ceva timp in urma de la Altex o astfel de tableta, si surpriza : toate specifiicatiile sunt pe hartie, nu si din punct de vedere tehnic. Am sta cu ea numai prin service(un personal execrabil de la Brasov ex.Gabriel Cucu un MARE MINCINOS-sunt numai excroci )>TOATE PRODUSELE ALLVIEW + EVOLIO SUNT PETARDE CHINEZESTI REBRANDUITE IN ROMANIA. Daca vrei ceva accesibil si decent cumpara : Acer, Asus, Lenovo sau Samnsung.Altceva inseamna bani cheltuiti degeba.Crede-ma, mai aveam putin si le faceam dosar penal pentru inselatorie.Cu greu am recuperat o tableta alldro speed duo, de la ei. SUNT PENALI.Au un singur motto: " update firmware" pe defect hardware.(pentru orice defect). Sfat: RENUNTA.(acelasi lucru am patit-o si cu Evolio)