| Pasztor_David_1990 a întrebat:

vreau sa imi cumpar un desktop de la Altex, bugetul este max 2500 lei. Vreau in special sa mearga gta 5, jocuri de genu... imi recomandati si mie care ar fi cel mai bun? De la Altex neaparat, buget max 2500 lei. Multumesc

3 răspunsuri:
| Misu1997 a răspuns:

Daca vrei performanta buna si costuri mai mici iti recomand sa iti faci un calculator pe piese.

| Jipa95 a răspuns:

De la altex neaparat? Prietene, daca vrei sa dai cu 500 lei sau mai mult pe un sistem preasambat care nu isi merita banii, nu ai decat.
Eu iti recomand configuratia asta pentru jocuri : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1176067/
Poti rula gta v pe ultra!
Componentele este problema ta de unde le achizitionezi pentru mine a fost mai lejer sa fac whislist la pc garage.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ca e de la Altex sau din alta parte.Trebuie neaparat sa aiba cerintele de sistem recomandate si nu cele minime din acest link:

http://www.betit.ro/grand-theft-auto-v-cerinte-sistem/

Vezi la Altex sau de unde vrei tu sa fie un pc cu acele cerinte, daca procesorul difera sau memoria ram e mai mica, nu iti va merge.GTA V cere fix ce scrie acolo, la cerinte recomandate.