| Rădoacă_Ionela_2000 a întrebat:

Vreau să îmi fac un blog personal unde să public recenzii despre cărți sau să pornesc eu diverse discuții de interes public. Îmi puteți recomanda niște site-uri care să mă ajute?

P.s.: fără Wordpress sau uCoz, căci le-am încercat și nu m-am descurcat. Sau poate îmi trimiteți niște tutoriale bune care să mă ghideze să-mi fac blog pe acestea doua.

3 răspunsuri:
| gandurisiopinii a răspuns:

Bună!

Într-adevăr, pe WordPress este puțin mai complicat, dar este cea mai bună platformă de blogging și cea mai utilizată. Eu am învățat pe parcurs s-o utilizez, iar acum este foarte simplu. Poate te ajută tutorialul acesta: https://andreicenusa.ro/cum-se-face-un-blog-gratuit-pe-wordpress-com/
Apropo, există și aplicație pentru mobil, care este mai ușor de utilizat decât varianta web de pe PC.

În cazul în care nu mai vrei să te întorci la WordPress, îți recomand Blogger.com, care este o platformă mult mai ușor de utilizat și cu care nu ar trebui să ai probleme.

Succes cu blogul!

| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici, un blog super simplu de facut:
https://www.wix.com/......hiker-blog

| NLS a răspuns:

Cum a zis Scriitorul15,
Blogger.com e cea mai simpla platforma de blogging, si aproape ca intrece WordPress (care se preteaza mai mult mediului de afaceri)