| Anca233 a întrebat:

Vreau sa îmi fac un stick bootabil cu Windows...stickul are 32 GB... întrebarea e dacă se șterg fișierele pe care le am pe stick și dacă chiar e bun de ceva Windowsul făcut pe stick?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Da, se șterg.
Nu știu ce vrei sa zici prin dacă chiar e bun de ceva, e la fel de bun că orice alt mediu pentru instalare.

Eu as zice sa iei un stick mai mic, de 8 GB că îți ocupi spațiul degraba.

| Anca233 explică (pentru PainTech):

Ok, mulțumesc!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Rufus face el totul, formateaza stikul

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Ps ai putea face sa ai mai multe sisteme de operare pe acel stik de 32 gb usb

| sierra1 a răspuns:

Da, chiar e. Scrie imaginea (windows-ului) pe stick, cu refus de exemplu

| Anca233 explică (pentru sierra1):

Mulțumesc!

| sierra1 a răspuns (pentru Anca233):

Să fii iubit

| Eugen80 a răspuns:

Se sterg fisierele vechi, iar stickul butabil trebuie s-a facut cu utilitarul de pe site-ul Microsoft.
Dupa ce-l faci bootabil, poti adauga pe el si alte utilitare. Oricum nu se folosesc mai mult de 8 gb pentru kituri.