| Lupu_Razvan_1992 a întrebat:

Vreau sa imi schimb numele de la Facebook dar nu ma lasa spune că nu pot pentru ca mi-a fost confirmat numele! Ce pot face?

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ai numele real, lasă-l așa, nu-l modifica. Altfel, s-ar putea ca într-o zi să te trezești cu contul raportat și nu vei putea face dovada identității.

| Lupu_Razvan_1992 explică (pentru floresdemayo):

Vreau sa fiu împreună cu soțul

| floresdemayo a răspuns (pentru Lupu_Razvan_1992):

Eu zic să mai deschizi un cont Facebook, care să aparțină amândurora. Iar acolo vei scrie ambele nume, al tău și al soțului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic nu poti face. Citeste standardele comunitatii Facebook. Acolo scrie raspuns la intrebarea ta.

| Lupu_Razvan_1992 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat de degeaba

| Andersen2k18 a răspuns:

Daca ti-ai schimbat numele recent, dupa 6 luni il poti schimba din nou.

| Lupu_Razvan_1992 explică (pentru Andersen2k18):

Nu la m mai schimbat de mult da tot nu ma lasa scrie ca nu il poti schimba numele deoarece ti-a fost confirmat numele

| Alexand3ru1 a răspuns:

Intra in setari si vezi ca trebuie sa iti mearga, asta daca nu l-ai schimbat recent.
Daca l-ai schimbat ...numa peste 6 luni iti va merge.