| Silviu_San_1991 a întrebat:

Vreau sa instalez windows Xp SP2 pe un laptop si nu booteaza. Mentionez ca era instalat windows 7 pe el si am sters partitiile si am formatat hardul. Cand bag Cd-ul cu XP, imi scrie "BOOTMGR is missing". Am facut si un stick bootabil ci xp si tot asa scrie. In bios e pus pe IDE. Imi spuneti va rog ce sa fac? am incercat de toate.si cu alt cd de windows xp...sad

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

- Fa rost de o alta imagine cu XP si nu te mai apuca tu s-o faci bootabila.
- Toate imaginile de pe net sunt deja bootabile.
- Copie imaginea pe un CD cu nero sau ce program ai.

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

In bios seteaza-l sa citeasca de pe disc. Fie e specificat clar CD / DVD, fie e IDE 1, IDE2 si asa mai departe si trebuie sa le iei pe incercate. Daca nu buteaza in continuare, fa rost de alt disc ca nu e bun.

| Haker007 a răspuns:

Eu tot am avut windows xp si cind l-am insstalat la 7 (seven) maximal, pai nu mergea de loc, nici internetul, nici o joaca. Asa ca am insstalat xp la loc cum era si merge.xD