| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi achiziționez un laptop de la secondhandlaptop.ro, e bun siteul? Aveți alte recomandări (caut laptop la mana a 2a). Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Este bun si ai si garantie. Nu te lua dupa altii! Nu este OLX! Este magazin online cu garantie. Eu am unul, la mana a 2-a, din2007. Si astazi merge si are Windows 8.1. Sunt bune Lenovo

| anonimus111111 a răspuns (pentru Salontanul):

Ms, fix de garanție întrebam în caz de orice

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu m-as baza pe astia. Mai degraba mergi pe pchouse.ro. In ce buget vrei sa te incadrezi si cam ce vrei?

| flixbuster a răspuns:

De astia nu am auzit, am lucrat cu https://www.interlink.ro in trecut si pot zice de bine de ei si sunt vechi, nu au disparut in ceata.

Nu iti recomand sa cumperi SH de la persoana fizica decat daca stii cum sa testezi hardware. Mai bine SH de la persoana juridica, cu factura si garantie.

| GPA a răspuns:

Tocmai că nu-ți recomand să-l iei la mâna a doua... Trebuie verificat și restaurat tot laptopul, începând cu placa de bază (memoriile RAM, unitatea de stocare, unitatea optică, porturile usb, adaptoarele interne) până la curățare și schimbarea pastei termoconductoare, ținând cont de faptul că nu știi în ce condiții și cum a fost utilizat laptopul până în prezent.
Obligatoriu unitatea de stocare (hdd/sshd/ssd) trebuie reformatată complet, fără a mai putea restaura datele anterioare.

Site-ul acela este ok, dar gândește-te bine mai întâi!

| ValentinGabi a răspuns:

Îți iei mai bine de pe olx, te întâlnești cu persoana care are si îl si testezi pe loc să vezi cum merge

| AureliusTPU a răspuns:

E cal la fel ca olx dar alt format si este pentru laptopuri dar poti folosi olx ca are transport verificat si poti sa vezi laptopul daca iti convine dar tu platesti transportul.

| RaduWhovian a răspuns:

Nu iti recomand sa iei de la mana a doua, nu stii ce probleme pot avea laptop urile respective. Ce buget ai? Poate gasesti ceva in buget