| Doar eu_8334 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un antivirus original, dar nu stiu care este cel mai bun. Intrebarile ar fi:
1. Ce antivirus folositi?
2. Ce antivirus credeti ca ar trebui sa cumpar?

Multumesc:*
O zi buna!

Răspuns Câştigător
| kevincosty a răspuns:

Cel mai bun (parerea mea) ar fi Norton Internet Security 2010.Are in plus un firewall extrem de bun si te protejeaza impotriva site atack. Diferite optiuni de analiza, consuma memorie putina, nu trebuie sa ai grija deloc de el.Iti analizeaza fisierele descarcate pe loc prin Norton Insight si cel mai misto e ca se poate pirata la fiecare 3 luni asa ca nu trebuie neaparat sa-l cumperi!

7 răspunsuri:
| smartalogu a răspuns:

Nu folosesc. Nu se merita. Nicu un antivirus nu e atat de bun pe cat pare. O reinstalare de windows o data la 3-4-6 luni e ca si cum te-ai duce la un control de rutina la doftor. Iti garantez ca orice antivirus ai avea daca iti dau 2-3 siteuri nu mai mult sa intri pe ele dupa poti sa iti arunci calculatorul pe geam. P. S. Am licenta 3 luni la bit defender daca vrei sa il incerci. Eu nu am ce sa fac cu ea.

| .::CyBeR::. a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa iei un nod32 smart security 4, protejeaza internetul si pc-ul, eu asta folosesc si nu ma incurca deloc.

| procust a răspuns:

Eu folosesc mcafee, si sunt f multumit de el! are si real tim scaning precum si firewall integrat, ma anunta in momentul in care intru pe un site virusat! iti recomand sa l cumperi!

| tibiXpire a răspuns:

Pai,,, Norton sau Kaspersky,, de preferat Norton happy

| macgyver a răspuns:

Nod-ul e lider. Dar eu folosesc ZoneAlarm de exemplu.

| ivvo a răspuns:

Folosesc bitdefender total security si ti-l recomand! are protectie totala plus ceva utilitare pentru sistem!

| alexxe_2965 a răspuns:

Karspesky